Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2009


RESULTAT FÖR HAVRELÖPET

         

 

        2.5 Km

 

       1 Ungdom

           1  010   Viktor Poucette            Lidköpings IS        00:09.42

           2  023   Oliver Schratz             Kvänum               00:09.46

           3  011   Gustaf Olsson              Lidköpings IS        00:10.37

           4  006   Andreas Hellquist          Mellby               00:11.25

           5  012   Hjalmar Strömfeldt         Tråvads IF           00:11.33

           6  014   Adam Lundqvist             Tråvads IF           00:11.34

           7  001   Cecilia Persson            Skövde               00:11.35

           8  022   Edvin Martinsson           Ryda SK              00:11.35

           9  002   Linn Eriksson              Ryda Sk              00:11.35

          10  007   Cornelia Hellquist         Mellby               00:11.39

          11  004   Karl Petersen              Vetlanda             00:12.50

          12  016   Gustav Svärdhagen          Norra Härene         00:14.54

          13  013   Oliver Lundqvist           Tråvads IF           00:15.17

          14  015   Emilia Eliaeson            Ryda SK              00:15.35

          15  018   Klara Svensson             Kvänum               00:15.51

          16  003   Tove Eriksson              Ryda Sk              00:15.53

          17  008   Emma Jansson                                    00:20.00

          18  009   Lovisa Jansson                                  00:20.11

          19  019   Annie Jansson              Vara                 00:23.10

          20  017   Alva Svärdhagen            Norra Härene         00:25.47

          21  005   Olle Petersen              Vetlanda             00:27.45

          22  020   Emil Andersson             Ryda SK              00:37.28

          23  021   Lisa Andersson             Ryda SK              00:41.39

 

        5 Km

 

       2 Män

           1  257   Carl Ljungren              TL/ENV               00:19.47

           2  267   Johan Börjesson            Ryda SK              00:20.03

           3  253   Christopher Åkerblom       Håle                 00:21.03

           4  252   Albin Åkerblom             Håle                 00:21.50

           5  265   Peo Åkerblom               Håle                 00:22.01

           6  268   Tore Hjalmarsson           Ryda SK              00:22.09

           7  259   Per Börjeson               Ryda Sk              00:22.41

           8  266   Svante Martinsson          Ryda SK              00:23.04

           9  264   Per Gunterberg             Ryda SK              00:23.13

          10  258   Rikard Jansson                                  00:24.17

          11  263   Christopher Winberg        LMCK                 00:24.17

          12  260   Ove Branell                Ryda Sk              00:24.41

          13  254   Stewe Svensson             Lidköping            00:24.47

          14  262   Henrik Wass                Öttum                00:25.46

          15  261   Kjell Milton               Istrums SK           00:26.59

          16  255   Rune Sandquist             Lidköping            00:28.25

          17  256   Tim Sandquist              Lidköping            00:29.36

          18  251   Leif Johansson             IFK Skövde           00:30.49

          19  269   Lenart Johansson           Mariestads AIF       00:30.57

 

       3 Kvinnor

           1  206   Marie Eliasson             Skara                00:21.43

           2  201   Emelie Åkerblom            Lidköping            00:22.51

           3  209   Agneta Krook Pettersson    Ryda SK              00:23.20

           4  210   Anna Larsson               Ryda SK              00:24.13

           5  204   Elisabeth Branell          Ryda SK              00:24.54

           6  202   Eva-Lotta Andersson                             00:25.11

           7  208   Ann-Charlotte Johansson    Jungs IF             00:27.45

           8  203   Maria Ahlberg              Ryda SK              00:29.45

           9  205   Fredrika Eriksson          Ryda Sk              00:31.09

          10  207   Anneli Bäckden             Ryda SK              00:32.43

 

        10 Km

 

       4 Män

           1  118   Henrik Karlsson            Lidköping            00:39.20

           2  112   Andreas Branell            Ryda Skidklubb       00:40.36

           3  103   Karl Wilenius              Istrums SK           00:42.49

           4  109   Börje Haglund              Vedums AIS           00:43.00

           5  108   Bertil Reinhold            Kvänums IF           00:44.16

           6  107   Leif Fogel                 Ryda Sk              00:45.01

           7  111   Simon Börjeson             Ryda Sk              00:48.40

           8  116   Tobias Johansson           Axvall               00:50.50

           9  110   Per Larsson                Ryda Sk              00:50.57

          10  117   Andreas Svärdhagen         Norra Härene         00:50.59

          11  104   Gunnar Fredh               IK Wilske            00:51.30

          12  115   Pär Hedberg                Kvänum               00:51.34

          13  101   Tomas Petersen             Ryda SK              00:51.52

          14  105   Lennart Levinsson          IK Wilske            00:52.00

          15  106   Freddy Klint               klintarna.se         00:53.40

          16  114   Kent Holm                  Trollhättans IF Frii 00:54.28

          17  102   Anders Svensson            Lantmännen           00:56.37

 

       5 Kvinnor

           1  052   Jenny Johannesson          Hässelby SK          00:39.12

           2  053   Marie Andersson            Trollhättans IF      00:40.11

           3  051   Malin Strand               Istrums Friidrott    00:45.15

           4  054   Gunilla Tange              Skara                01:20.44

 

         Databehandlat av VIDIOBild i Skövde, 0511-810 03 /  070-583 04 05

Uppdaterad: 28 SEP 2009 18:07
Skribent: Marcus Branell

Postadress:
Ryda SK - Friidrott
Almesåsen
53496 Vara

Besöksadress:
Almesåsen
53496 Vara

Kontakt:
Tel: 0512-12180
E-post: This is a mailto link

Se all info